اشتباهات رایج در فروش

اشتباهات رایج در فروش

 

اشتباهات آزاردهنده در فروش چیست؟ در این مقاله از موسسه جهان دانش مبین به اشتباهات آزاردهنده فروش می پردازیم که کسب و کار شما را به خطر می اندازد و باعث نارضایتی مشتریان می شود. در فروش، همه ما با فروشندگانی سروکار داشته ایم که به جای اینکه ما را به خرید محصولات یا خدمات وادار کنند، ما را مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

ممکن است فروشندگان بخواهند محصول خود را در سریع ترین زمان ممکن به شما بفروشند یا اصلاً به نیازهای شما توجه نکنند و به حرف های شما گوش ندهند. کدام یک از این اشتباهات را در تجارت خود مرتکب شده اید؟

 

6 اشتباه آزاردهنده در فروش

1- شما به عنوان فروشنده نام مشتری را نمی دانید و او را به یاد نمی آورید.

این قطعاً حداقل کاری است که هنگام فروش برای درک یک مشتری یا حتی یک مشتری بالقوه می توانید انجام دهید. سال ها پیش یکی از فروشندگان ما نمی توانست تفاوت بین دو همکارمان را تشخیص دهد. این دو همکار اصلا شبیه هم نبودند اما فروشنده همیشه در به خاطر سپردن نام این دو نفر اشتباه می کرد.

 

2- بیشتر حرف میزنی تا اینکه گوش کنی.

اکثر فروشندگان بسیار خوش صحبت هستند و این ویژگی اصلی فروشندگی است. اما فروشندگان حرفه ای می دانند که دور شدن از موضوع در طول جلسات فروش می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. اگر مانند شخصی در تلویزیون با مشتری خود صحبت کنید، اینطور به نظر میرسد که دقیقاً می دانید آنها به چه چیزی نیاز دارند و چه چیزی برای آنها و شرکتشان بهترین است.

بهتر است روش دیگری را امتحان کنید. از خریداران بخواهید مشکل خود را برای شما توضیح دهند و دید خوبی به شما ارائه دهند تا بتوانید پیشنهادات و راه حل های آگاهانه تری متناسب با مشکل آنها ارائه دهید. وقتی بیشتر گوش می دهید، رابطه قوی تری ایجاد می کنید و احترام بیشتری را به مشتریان منتقل می کنید و به شما به عنوان یک مشاور ارزش داده خواهد شد.

 

3- بیش از حد تماس های فروش برقرار می کنید.

قبل از ظهور اینترنت و ایمیل، تماس های تلفنی یکی از مهم ترین روش های فروش به حساب می آمد. اما تا زمانی که یک تماس به نتیجه مطلوب نرسید، فروشندگان مدام با مشتریان تماس می گرفتند به این امید که بالاخره بتوانند با آنها قرار ملاقات بگذارند و محصول خود را بفروشند. چنین روش هایی ممکن است در گذشته کارساز بوده باشند، اما فروش شامل مشکلاتی بیش از آنچه تصور می کنید است!

مشتریان نمی توانند برای مدت طولانی به تماس های مکرر فروشندگان پاسخ دهند یا واکنش خوبی نشان دهند. امروزه راه‌حل‌های مدیریت ارتباط با مشتری به کسب‌وکارها کمک کرده‌اند تا بدانند به جای تماس‌های بی‌پایان و بی‌هدف مشتری، روی کدام مشتریان و بازار هدف تمرکز کنند.

اکثر مردم تفاوت بین بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی را نمی دانند. این بدان معنی است که آنها ارزش هر یک از روش ها را نمی دانند. اصطلاحات بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی هنوز به جای یکدیگر استفاده می شوند که می تواند منجر به همپوشانی شرح وظایف شود.

با این حال، اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از کمپین تلفنی خود ببرید، دانستن تفاوت‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها برای کمک به کسب‌وکارتان حیاتی است.با مراجعه به مقاله « بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی چه تفاوت هایی دارند؟ با تفاوت این دو آشنا می شوید.

 

4- به فرد مناسبی نمی فروشید.

یافتن مشتری مناسب به موفقیت شما در فروش کمک زیادی می کند و از اتلاف وقت جلوگیری می کند. یکی از اشتباهات بسیاری از فروشندگان در فروش این است که کالا یا خدماتی را بدون اطلاع از قدرت خرید مشتری یا اطلاعات اضافی در مورد نیاز او به آن محصول، می فروشند.

این باعث اتلاف وقت فروشنده ومشتری می شود و نتیجه ای در بر نخواهد داشت. قبل از مراجعه حضوری به یک شرکت، فروشندگان باید از طریق وب سایت شرکت یا شبکه های اجتماعی اطلاعات کسب کنند. تا مطمئن شوند که با فرد مناسب ارتباط برقرار می کنند و به فرد مناسب مراجعه می کنند.

 

5. در جلسه فروش مکرراً به گوشی خود نگاه می کنید.

اولویت باید در راس تمام فعالیت های روزانه شما باشد. ممکن است در طول یک جلسه فروش منتظر یک تماس مهم باشید، و بسیار وسوسه انگیز است که سری به گوشی خود بزنید. اما شما باید از این کار خودداری کنید! وقتی با مشتری هستید رسیدگی به درخواست او یکی از اولویت های شماست. با نگاه کردن به تلفن همراه این تصور را ایجاد می کنید که ذهن شما جای دیگری است و این جلسه فروش یا این مشتری آنقدر برای شما مهم نیست که تمام توجه خود را به او معطوف نکنید.

 

6- هنگام صحبت با مشتری آمادگی ندارید.

ما در مورد یک ملاقات غیرمنتظره در یک رستوران صحبت نمی کنیم. یا در مورد ملاقات جمعه ساعت 5 عصر صحبت نمی کنیم. بلکه در مورد یک جلسه برنامه ریزی شده صحبت می کنیم. تماس ها یا قرار ملاقات های بدون برنامه یکی از اشتباهات فروش است که هم فروشندگان مبتدی و هم فروشندگان حرفه ای مرتکب می شوند. برای فکر کردن به نتیجه دلخواه خود وقت بگذارید. هم برای مشتری و هم برای خودتان. اینها به عملکرد شما کمک کرده اند تا نتایج بیشتر و بهتری کسب کنید.

       

برای مشاوره و ثبت نام همین حالا تماس بگیرید