موسسه آموزش عالی آزاد جهان دانش مبین

معرفی دوره MBA بازار سرمایه

دوره MBA بازار سرمایه با توجه به رشد و گسترش بازار سرمایه در دنیای امروز و نقش کلیدی آن در اقتصاد کشور تدوین شده است تا نیروی متخصص در این زمینه تربیت نماید.
اصلی‌ترین هدف مدیریت سرمایه، کاهش ضرر و افزایش سود است. این یعنی بتوانیم تا جایی که می‌توانیم ضرر معاملات اشتباه را کمتر کنیم و در معاملات درست سود بیشتری کسب کنیم. اما همیشه اولویت اصلی در استراتژی‌ها با حفظ سرمایه است.
بازار سرمایه واسطی است که پس انداز واحد های اقتصادی مثل کارخانه ها و شرکت ها را وارد جریان رشد اقتصادی می کند و واحدهای سرمایه گذاری می توانند از این منابع پولی در پیشبرد پروژه ها بهره ببرند. با رشد این بازار، بنگاه های اقتصادی نیز شاهد افزایش چشمگیر سرمایه های خود بوده و منافع زیادی عاید آنان می گردد.بدین جهت نیاز به استادانی ماهر داریم تا مدیران سازمانها و بانکهای دولتی و خصوصی رادر این زمینه توانمند سازند و بتوانند با بکارگیری جدیدترین روش های مدیریت مالی، خود را به بهترین نحو با بازار و صنعت تطبیق دهند.
 

معرفی دوره MBA بازار سرمایه
امتیاز ویژه دوره MBA بازار سرمایه

امتیاز ویژه دوره MBA بازار سرمایه

 • این دوره با همکاری قویترین و مجرب ترین اساتید کشور که مشخصاً در زمینه برگزاری این دوره ها سابقه و تخصص  داشته باشند برگزار میشود.
 •  مدارک دوره به تایید شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس (وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار) خواهد رسید.
 • اعطای گواهینامه های حرفه ای"اصول بازار سرمایه" و "تحلیل گری بازار سرمایه"  "مدیریت نهادهای بازار سرمایه" و " مدیریت سبد اوراق بهادار" مشروط به دریافت معدل بالای ۱۷ در دوره MBAبازار سرمایه یکساله و قبولی در آزمون پایان دوره است .
 • ذخیره 10 درصد از مبلغ شهریه بصورت امتیاز در پنل باشگاه دانش پذیران و استفاده از آن هنگام ثبت نام در دوره های دیگر موسسه
 •   بهره مندی از منتورینگ و مشاوره تخصصی در طی دوره 

مخاطبین دوره MBA بازار سرمایه

مخاطبین این دوره شامل:

 • مديران سازمان‌ها و موسسات پولی، مالی و بانک ها
 • کارشناسان و مدیران بازار سرمایه
 • کارشناسان و مدیران نهادهای مالی بازار سرمایه
 • کارشناسان و مدیران بانک‌ها
 • کارشناسان و مدیران شرکت‌های بیمه
 • این دوره به کلیه مدیران و کارشناسان سازمان ها و موسسات پولی ، مالی و بانک ها خصوصی و دولتی ، کمک زیادی می کند.
 • افرادی که در شرکت های کارگزاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها،صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های مادر (هلدینگ)، شرکت‌های تأمین سرمایه، مؤسسات رتبه‌بندی، پردازش اطلاعات مالی و مشاور سرمایه‌گذاری فعالیت میکنند.
 • کسانی که در خرید و فروش سهام فعالیت میکنند.
 • کسانی که میخواهند با ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی یا رمز ارزها آشنا شوند.
 • کسانی که قصد آموزش نحوه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال را دارند.

 

مخاطبین دوره MBA بازار سرمایه

سرفصل های MBA بازار سرمایه

 اقتصاد برای مدیران

اقتصاد برای مدیران

ماهیت و کاربرد اقتصاد مدیریت، روش ها و اصول بهینه یابی، تحلیل ریسک و مخاطره، تقاضا و تخمین آن، نظریه تولید، نظریه هزینه، نظریه هزینه، ساختار بازار، روش های قیمت گذاری، سرمایه گذاری  از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

اصول حسابداری

اصول حسابداری

نقش حسابداری در فضای کسب و کار، شناسایی انواع واحدهای تجاری، اصول، مفروضات و استانداردهای گزارشگری مالی، ترازنامه، صورت سود و زیان، جمع آوری، طبقه بندی و تلخیص داده های مالی، تحلیل و تفسیر گزارش های مالی، مدیریت عایدات، کنترل های داخلی و حسابرسی، بهای تمام شدهف برنامه ریزی سود، تحلیل نقطه سر به سر، بودجه نقدی، اریابی مالی عملکرد از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

نگرش سیستمی

نگرش سیستمی

تفکر سیستمی رویکردی است که چند دهه پیش ابداع شد. این رویکرد میان رشته‌ای در مدیریت کاربردهای فراوانی دارد. با کمک تفکر سیستمی شما می‌توانید در شیوه مدیریتی خود تغییرات اساسی ایجاد کنید.

مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته

مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته

بازارها و ابزارهای مالی، شاخصهای بازار اوراق بهادار، مفاهیم پایه در نظریه نوین پرتفوی، مدلهای عاملی، مدلهای تعادلی، مدل قیمت‌گذاری داراییهای سرمایه‌ای، ارزیابی عملکرد پرتفوی و کارایی بازار سرمایه، مفاهیم و آزمونهای کارایی بازار سرمایه، قراردادها و پیمانهای آتی، اختیارها از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

سوالات متداول دوره MBA بازار سرمایه

سوالات متداول دوره MBA بازار سرمایه

  _  دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی (لیسانس) از یکی از دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ _ یا حداقل 2 سال تجربه کاری مرتبط با حوزه های حسابداری، مالی و اقتصادی.

اصلی‌ترین هدف مدیریت سرمایه، کاهش ضرر و افزایش سود است. این یعنی بتوانیم تا جایی که می‌توانیم ضرر معاملات اشتباه را کمتر کنیم و در معاملات درست سود بیشتری کسب کنیم. اما همیشه اولویت اصلی در استراتژی‌ها با حفظ سرمایه است.

ارائه مدرک معتبر از وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، دارای کد رهگیری و قابلیت ترجمه جهت مهاجرت است همچنین اعطای گواهینامه های حرفه ای"اصول بازار سرمایه" و "تحلیل گری بازار سرمایه"  "مدیریت نهادهای بازار سرمایه" و " مدیریت سبد اوراق بهادار" مشروط به دریافت معدل بالای ۱۷ در دوره MBAبازار سرمایه یکساله و قبولی در آزمون پایان دوره است .

مدرک این دوره یکی از مدارک  مورد تایید وزارت علوم می‎ باشد که قابلیت ترجمه دارد  و جهت مهاجرت میتواند مفید واقع شود و مورد تایید می باشد اما در ایران تنها دوره ‎هایی که با برگزاری کنکور و در دانشگاه برگزار می‎شود، قابلیت ارتقا به مدارک دانشگاهی را دارد لیکن از اعتبار بالایی برخوردار است.

پس از موفقیت در امتحانات پایان دوره و فارغ التحصیلی،  مدرک معتبر از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شما تعلق می گیرد که بعنوان یک رزومه کاری برای شما به حساب می آید. این مدرک دارای کد رهگیری می باشد که از طریق سایت وزارت علوم می توانید صحت آن را تایید نمایید و برای افرادی که قصد مهاجرت دارند نیز بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا گذراندن این دوره یک امتیاز ویژه برای شما محسوب می گردد.

برنامه کلاسها به صورتی طراحی شده است که مدیران پر مشغله و دانشجویان و صاحبین کسب و کارها بتوانند بدون تداخل با ساعت کاری خود در آن ها شرکت کنند. کلاس ها دو روز در هفته،در ساعات غیر اداری( بعدازظهرها) برگزار می گردد که برای تمامی افراد مناسب است.

خیر ، هرچند در بسیاری از کشور های خارجی همسطح با مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و … معادل سازی میشود ، اما در کشور ما معادل هیچ مدرک رسمی دانشگاهی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیست ، اما به عنوان یک دوره آموزشی بلند مدت یا کوتاه مدت مهارتی با مجوز قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه بسیار معتبر و قابل ارائه می باشد.

پشتیبانی دوره

پشتیبانی دوره

دانش پذیران گرامی پس از ثبت‌نام در دوره از پشتیبانی 12 ماهه برخوردارند

در صورت نیاز به مشاوره درباره دوره ها می توانید از پشتیبانی تلفنی موسسه آموزش عالی آزاد جهان استفاده کنید.

همچنین از طریق شماره های واتساپ مرتبط با موسسه نیز می توانید با مشاورین آموزشی ما ارتباط بگیرید.
شماره تماس: 09380685848
واتساپ: 09380685848
ایمیل: aliallameh79@gmail.com