موسسه آموزش عالی آزاد جهان دانش مبین

معرفی دوره MBA (مدیریت اجرایی)

معرفی دوره MBA (مدیریت اجرایی)

مدیریت سازمانها و شرکت های تجاری و صنعتی نیازمند بهره گیری از به روزترین علوم مدیریت می باشد زیرا در دنیای پیچیده امروزی جلوگیری از وقوع بحران ها و مدیریت مسائل، کار دشواری بوده و به علم و تخصص ویژه ای در این زمینه نیازمند است. دوره MBA اجرایی انتخاب تمام افرادیست که مدیر، کارآفرین و صاحب کسب وکار بوده یا قصد فعالیت در این زمینه هارا  دارند.
در آموزش های این دوره تمرکز مباحث بر راه اندازی کسب و کار، افزایش بهره وری منابع انسانی، شناخته شدن هرچه بیشتر برند و در نهایت ارتقای سطح مدیریت می باشد.
اگر قصد دارید تحول عظیمی در حیطه شغلی خود ایجاد کنید وشاهد نتایج مثبت آن باشید، می توانید در چنین دوره ی جامعی شرکت کنید که مهارت های شما را کشف کرده و با تحلیل مسائل و ارائه راهکارهای قابل اجرا، کمک شایانی به شما می کند تا بتوانید در رقابت فراگیر بین کسب و کار ها دوام بیاورید و کسب وکار خود را گسترش دهید.

همچنین شما با شرکت در این کلاسها می توانید از شبکه سازی با مدیران باتجربه در حوزه های متعدد کسب و کار، بهره ببرید و تعامل سازنده ای با آن ها برقرار کنید.
 

مزایای رقابتی دوره MBA

مزایای رقابتی دوره MBA

 • بهره مندی از برترین اساتید کشور 
 • بهره مندی از مشاوره و منتورینگ اساتید در طی دوره
 • برگزاری کلاس ها در ساعات غیر اداری به سه صورت حضوری، آنلاین و آفلاین 
 • ارائه مدرک معتبر از وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، دارای کد رهگیری و قابلیت ترجمه
 •  امکان پرداخت شهریه صورت نقد و اقساط برای دانشپذیران
 • امکان دریافت وام از بانک قرض الحسنه مهر ایران جهت پرداخت شهریه
 • برخورداری از 10 درصد تخفیف  ویژه در صورت پرداخت شهریه به صورت یکجا 
 • امکان مشاهده فایل ضبط شده کلاس ها پس از اتمام هر جلسه در

مخاطبین دوره MBA اجرایی

 • مدیران عالی،میانی و عملیاتی سازمانها وشرکت‌ها
 • مدیران شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های نوآور
 • کارآفرینان و کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارند 
 • مدرسان حوزه مدیریت و کسب و کار
 • فارغ التحصیلان رشته مدیریت
 • علاقمندان به یادگیری در حوزه های مدیریتی و کسب و کار
مخاطبین دوره MBA اجرایی
امتیاز ویژه دوره MBA اجرایی

امتیاز ویژه دوره MBA اجرایی

 • ذخیره 10 درصد از مبلغ شهریه بصورت امتیاز در پنل باشگاه دانش پذیران و استفاده از آن هنگام ثبت نام در دوره های دیگر موسسه
 • عضویت در کلوب مدیران حرفه ای استان اصفهان و کشور
 •  همکاری قویترین و مجرب ترین اساتید کشور که مشخصاً در زمینه برگزاری این دوره ها سابقه و تخصص داشته باشند

سرفصل های دوره MBA (مدیریت اجرایی)

مدیریت پروژه

مدیریت پروژه

معرفی مدیریت پروژه و استانداردهای مدیریت پروژه، چرخه حیات پروژه و تاثیرات سازمانی، مراحل و فرآیندهای مدیریت پروژه در استاندارد pmbok، آموزش کاربردی مدیریت محدوده، مدیریت زمان، مدیریت هزینه، مدیریت کیفیت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت ارتباطات، مدیریت ریسک، مدیریت تدارکات، مدیریت ذینفعان، مدیریت یکپارچگی، مسئولیت حرفه ای و اجتماعی مدیریت پروژه از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

 اقتصاد برای مدیران

اقتصاد برای مدیران

ماهیت و کاربرد اقتصاد مدیریت، روش ها و اصول بهینه یابی، تحلیل ریسک و مخاطره، تقاضا و تخمین آن، نظریه تولید، نظریه هزینه، نظریه هزینه، ساختار بازار، روش های قیمت گذاری، سرمایه گذاری  از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

اصول حسابداری

اصول حسابداری

نقش حسابداری در فضای کسب و کار، شناسایی انواع واحدهای تجاری، اصول، مفروضات و استانداردهای گزارشگری مالی، ترازنامه، صورت سود و زیان، جمع آوری، طبقه بندی و تلخیص داده های مالی، تحلیل و تفسیر گزارش های مالی، مدیریت عایدات، کنترل های داخلی و حسابرسی، بهای تمام شدهف برنامه ریزی سود، تحلیل نقطه سر به سر، بودجه نقدی، اریابی مالی عملکرد از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک

مفاهیم پایه مدیریت استراتژیک، بیانیه جهت گیری استراتژیک سازمان، ارزش ها، تعیین ماموریت و ترسیم چشم انداز، رویکرد های تدوین استراتژی، رویکرد موقعیت یابی و استراتژیهای عمومی، رویکرد مبتنی بر منابع، رویکرد اقیانوس آبی، رویکرد پورتفولیو، رویکرد دلتا، جاری سازی استراتژی، ترسیم نقشه استراتژی، تدوین کارت امتیاززی متوازن، کنترل استراتژیک و مدیریت عملکرد، مدیریت استراتژیک از منظر اندیشه های اسلامی از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی

تعریف مدیریت منابع انسانی، سیر تحول مدیریت منابع انسانی، نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان، عوامل موثر در گسترش نقش مدیریت منابع انسانی، وظایف مدیریت منابع انسانی با تبیین و توجیه دینی، روابط کار از مباحث مهم این سرفصل می باشد.درمجموع مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود.

اصول مذاکره و فن بیان

اصول مذاکره و فن بیان

مفاهیم مذاکره شناسایی ارتباط، معامله، مذاکره عوامل موثر بر مذاکره موفق مذاکرات تجاری، اجتماعی و عاطفی مسیرها و موانع مذاکره زبان بدن و نقش آن در مذاکره تکنیک‌های نفوذ در مخاطب شنود موثر در مذاکره و اصول آن آداب لباس پوشیدن در جلسات مذاکره تحلیل دست دادن مدیریت لحظات پایانی مذاکره آداب مذاکره بین الملل مهارت تنفس کنترل استرس مدیریت و کنترل لهجه بالا بردن اعتماد به نفس تمرکز و کنترل لهجه صداسازی و بم سازی صدا بداهه گویی و حاضر جوابی

نگرش سیستمی

نگرش سیستمی

تفکر سیستمی رویکردی است که چند دهه پیش ابداع شد. این رویکرد میان رشته‌ای در مدیریت کاربردهای فراوانی دارد. با کمک تفکر سیستمی شما می‌توانید در شیوه مدیریتی خود تغییرات اساسی ایجاد کنید.

مبانی مدیریت و رفتار سازمان

مبانی مدیریت و رفتار سازمان

کلیات و مفاهیم رفتار سازمانی، فرآیند و نظریه های انگیزش کارکنان، عوامل موثر بر شکل گیری شخصیت ومدل ها، ابزار های سنجش شخصیت کارکنان،یادگیری کارکنان و روش های تعدیل رفتاری، عوامل استرس زا و روش های مدیریت استرس در سازمان، روش های مدیریت موثر گروه های کاری، ارتباطات سازمانی، مدیریت تعارض، رهبری و نقش آن در مدیریت رفتار سازمانی، فرهنگ سازمانی و کارکردهای آن  

مدیریت مالی

مدیریت مالی

آشنایی با صورت های مالی، اصول تحلیل صورت های مالی بنگاه، ریاضیات مالی و ارزش زمانی پول، بودجه بندی سرمایه ای و ارزیابی اقتصادی طرح ها، هزینه سرمایه بنگاه اقتصادی و نظریه ساختار سرمایه، تجزیه و تحلیل نسبت های مالی اساسی، بودجه ریزی، پیش بینی رشد و فروش بنگاه اقتصادی، حسابداری بهای تمام شده، تامین منابع مالی و سرمایه مورد نیاز، مدیریت نقدینگی و سرمایه در گردش

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی، گیمیفیکیشن، بازاریابی ایمیلی در توسعه بازاریابی یک به یک، استفاده از شبکه های اجتماعی در بازاریابی، تولید محتوا، بازاریابی محتوا و تبلیغ نویسی در وب، بازاریابی موتورهای جستجو، سئو و تبلیغات کلیکی، طراحی بیزینس مدل اینترنتی و پلن بازاریابی دیجیتالی

کوچینگ

کوچینگ

آشنایی با کوچینگ، کوچ کیست؟، صلاحیت های کوچینگ، مهارت های پایه و پیشرفته کوچینگ، گوش دادن، پرسشگری قدرتمند، بازخورد موثر، همدلی،مدل های کوچینگ،هدف گذاری و برنامه ریزی، اقدام و عمل، حمایت گری از اقدام و عمل، تعلل و موانع، تعهدات ناخودآگاه، تغییر دیدگاه از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش

پایه های نظری بازار یابی، برنامه ریزی استراتژیک در بازاریابی، سیستم اطلاعات بازاریابی، رفتار مصرف کننده، بخش بندی بازار،، انتخاب بازار هدف و موقعیت سازی، قیمت و قیمت گذاری، مدیریت توزیع، ارتباطات بازاریابی یکپارچه، بازاریابی بین الملل، پیش بینی تقاضا و تخمین فروش، مباحث نو در بازاریابی 

رهبری

رهبری

سبک‌های رهبری، شخصیت‌شناسی و رهبری، تیم‌سازی ومدیریت، انگیزش،مدیریت تعارض، ارتباطات کلامی و غیرکلامی، اصول و فنون مذاکرات تجاری، ساختار سازمانی، مدیریت تکنولوژی و نوآوری، مدیریت استراتژیک، رهبری سرمایه‌های انسانی، مدیریت استراتژیک منابع انسانی

صادرات و واردات

صادرات و واردات

کلیات تجارت بین الملل و خرید خارجی، آشنایی با اسناد تجاری و حمل و نقل، مسائل مالی وبانکی در صادرات، راه اندازی کسب و کار و برنامه ریزی برای صادرات، قیمت گذاری در تجارت بین الملل و آشنایی با مقررات اینکوترمز، مراحل صادرات و اصول مرتبط با آن، قوانین واردات، گزینش محصولات و تامین کنندگان وارداتی، روند ورود برای کالاهای وارداتی و کمک واردات به صنایع داخلی

جلسه اول اصول و مبانی مدیریت

             دکتر مهدی نصر اصفهانی

      نخستین درس در تمامی دوره‌های MBA و مدیریتی درس اصول و مبانی مدیریت است.

این دوره برای افرادی است که با ادبیات اولیه مدیریت آشنایی ندارند و مروری است بر تمامی تئوری‌های مدیریتی.

 

مشاورین و منتورهای دوره MBA

نظرات دانش پذیران دوره ها

 

 

سوالات متداول دوره MBA اجرایی

سوالات متداول دوره MBA اجرایی

شما با شرکت در این دوره دیدگاهی جامع درباره راه اندازی  و مدیریت کسب و کار کسب پیدا می کنید و می توانید در مواجهه با مشکلات و بحران های پیش رو ، بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید و به بهبود موقعیت بنگاه اقتصادی خود کمک شایانی بکنید.

کارشناسی ارشد یک دوره دانشگاهی می باشد که تنها با قبولی در کنکور می توانید در آن پذیرش شوید و در طول دوره ، تنها دانش نظری شما ارتقا می یابد.در پایان دوره نیز مدرک دانشگاهی دریافت می کنید اما mba دوره ایست که توسط موسسات آموزش عالی برگزار می شود و داشتن سابقه کار از شرایط ورود به این دوره می باشد و تمرکز این دوره بر روی افزایش مهارت های مدیریتی و ارتقای کسب و کار می باشد که کاملا کاربردی بوده و تلفیقی از تئوری و تجربه است. همچنین مدت زمان این دوره کوتاه تر می باشد و دانشپذیران این دوره معمولا افراد با تجربه در حوزه کسب و کار می باشند.

بله، با گذراندن دروس مربوط به مدیریت منابع انسانی و مدیریت رفتار سازمانی، همچنین از طریق ارتباط با اساتید خبره که خود دارای رزومه قوی در زمینه فعالیت های اجرایی نیز می باشند، می توانید مشکلات کسب و کار خود را حل نمایید وبهره وری مجموعه خود را افزایش دهید.

با بهره بردن از آموزش ها و دروس بازاریابی و فروش، در این دوره، و با مشورت از اساتید حرفه ای و منتورینگ تخصصی برای کسب و کار خود، می توانید پلن فروشتان را تدوین نمایید.

برای شرکت در دوره MBA، دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی و برای دوره ی DBA، مدرک کارشناسی ارشد یا گذراندن دوره ی MBA از پیش شرط های ثبت نام می باشد. همچنین برای ثبت نام در این دوره ها، داشتن حداقل 3 سال سابقه کار نیز لازم می باشد.  

بله در پایان هر ترم از تمامی دروس تدریس شده توسط اساتید امتحان گرفته می شود و باید در آنها نمره قبولی کسب نمایید.

برنامه کلاسها به صورتی طراحی شده است که مدیران پر مشغله و دانشجویان و صاحبین کسب و کارها بتوانند بدون تداخل با ساعت کاری خود در آن ها شرکت کنند. کلاس ها دو روز در هفته،در ساعات غیر اداری( بعدازظهرها) برگزار می گردد که برای تمامی افراد مناسب است.

زیرا صاحبان کسب و کارها نیاز دارند دائما دانش خود را به روز کنند و با روش های جدید مدیریت، بازاریابی و فروش آشنا شوند.در دنیای رقابتی امروز تنها کسب و کارهایی ادامه حیات می یابند که همواره به روز باشند و عملکرد خود را بهبود ذهند تا سهمی در بازار داشته باشند.

خیر ، هرچند در بسیاری از کشور های خارجی همسطح با مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و … معادل سازی میشود ، اما در کشور ما معادل هیچ مدرک رسمی دانشگاهی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیست ، اما به عنوان یک دوره آموزشی بلند مدت یا کوتاه مدت مهارتی با مجوز قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه بسیار معتبر و قابل ارائه می باشد.

خیر، دانش پذیران حتما باید در کلاس ها به صورت انلاین یا حضوری شرکت کرده و پایان ترم در امتحانات خود شرکت کنند.

شرکت در وبینارهای تخصصی رایگان

موسسه آموزش عالی آزاد جهان در طول دوره و در کنار کلاسهای آموزشی اقدام به برگزاری وبنیارهای تخصصی کرده است که هدف از برگزاری آن، انتقال تجربه با مدیران منابع انسانی سازمان های بزرگ می باشد که برای کسب و کار شما می تواند بسیار مفید باشد.

شرکت در وبینارهای تخصصی رایگان

گواهینامه دوره ها

 

پشتیبان ومشاور دوره

پشتیبان ومشاور دوره

دانش پذیران گرامی پس از ثبت‌نام در دوره از پشتیبانی 12 ماهه برخوردارند

در صورت نیاز به مشاوره درباره دوره ها می توانید از پشتیبانی تلفنی موسسه آموزش عالی آزاد جهان استفاده کنید.

همچنین از طریق شماره های واتساپ مرتبط با موسسه نیز می توانید با مشاورین آموزشی ما ارتباط بگیرید.

الهام موحد محمدی

شماره تماس: 03136644065
واتساپ: 09138197800
ایمیل: e.movahed@jahandm.ir

برگزاری دوره مشترک

دوره EMBA (مدیریت اجرایی)

موسسه آموزش عالی آزاد جهان دانش مبین

با همکاری مجتمع آموزشی پندار برگزار می نماید.

برگزاری دوره مشترک

همکاران