موسسه آموزش عالی آزاد جهان دانش مبین

معرفی دوره DBA مدیریت عالی اجرایی

موسسه آموزش عالی آزاد جهان با در نظر گرفتن تغییرات سریع در فضای کسب و کارها، اقدام به برگزاری دوره DBA مدیریت اجرایی نموده است. این دوره یکی از بالاترین سطوح مدیریت بوده و تاکید آن بر تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت های کاربردی و عملیاتی می باشد ؛ لذا افرادی که دوره MBA  را گذرانده اند یا مهارت های مدیریتی دارند و بدنبال تغییر شیوه مدیریت خود می باشند، از طریق آشنایی با پیشرفته ترین مفاهیم و اجرایی کردن آن، می توانند دگرگونی عظیمی در محیط کسب و کار خود ایجاد کنند.
با توجه به اینکه صاحبان مشاغل در مسیر خود همواره با چالش ها و مشکلات زیادی مواجهند، باید به علم و مهارتی تجهیز باشند که بتوانند در مواقع حساس، تصمیمات صحیحی اتخاذ کرده و اقدام به موقعی داشته باشند. شرکت در این دوره از آن جهت قابل اهمیت است که به مدیران کمک شایانی جهت رفع و حل مسائل دنیای کسب و کار میکند و می توانند در حوزه های مختلفی همچون مدیریت، بازاریابی،ایده پردازی، منابع انسانی و تفکر استراتژیک مهارت پیدا کرده و آنها را به بهترین نحو مدیریت کنند.

معرفی دوره DBA مدیریت عالی اجرایی

مزایای رقابتی دوره DBA اجرایی

 • بهره مندی از حضور برترین اساتید کشور 
 • بهره مندی از مشاوره و منتورینگ اساتید در طی دوره
 • برگزاری کلاسها در ساعات غیر اداری و  امکان شرکت به سه صورت حضوری ، آنلاین و آفلاین 
 • ارائه مدرک معتبر از وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، دارای کد رهگیری و قابلیت ترجمه جهت مهاجرت 
 • امکان اطلاع از صحت گواهینامه خود از سایت  http://www.vohec.ir 
 •  امکان پرداخت شهریه صورت نقد و اقساط برای دانشپذیران
 • امکان دریافت کالا کارت از  بانک قرض الحسنه مهر ایران جهت پرداخت شهریه
 • برخورداری از 10 درصد تخفیف  ویژه در صورت پرداخت شهریه به صورت یکجا 
 • امکان مشاهده فیلم های ضبط شده کلاس ها پس از اتمام هر جلسه در پنل دانش پذیران 
مزایای رقابتی دوره DBA اجرایی
امتیاز ویژه دوره DBA اجرایی

امتیاز ویژه دوره DBA اجرایی

 • عضویت در کلوب مدیران حرفه ای استان اصفهان و کشور
 • ذخیره 10 درصد از مبلغ شهریه بصورت امتیاز در پنل باشگاه دانش پذیران و استفاده از آن هنگام ثبت نام در دوره های دیگر 

مخاطبین دوره DBA اجرایی

 • مدیران عالی،میانی و عملیاتی سازمانها وشرکت‌ها
 • مدیران شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های نوآور
 • کارآفرینان و کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارند 
 • مدرسان حوزه مدیریت و کسب و کار
 • فارغ التحصیلان رشته مدیریت
 • علاقمندان به یادگیری در حوزه های مدیریتی و کسب و کار
مخاطبین دوره DBA اجرایی

نظرات دانش پذیران دوره ها

سرفصل های دوره DBA اجرایی

اصول مذاکره پیشرفته

اصول مذاکره پیشرفته

مفهوم مذاکره و دلایل نیاز به مذاکره، مدیریت تعارض، برنامه‌ریزی برای مذاکره، استراتژی و تاکتیک های مذاکره رقابتی، نحوه جمع بندی و اتمام مذاکره، چالش های متداول در مذاکره، نفوذ و تاثیر¬گذاری در مذاکره، سیاست در مذاکره، شرایط محیطی مذاکره، رفتار مذاکره کنندگان موفق از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته

مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته

بازارها و ابزارهای مالی، شاخصهای بازار اوراق بهادار، مفاهیم پایه در نظریه نوین پرتفوی، مدلهای عاملی، مدلهای تعادلی، مدل قیمت‌گذاری داراییهای سرمایه‌ای، ارزیابی عملکرد پرتفوی و کارایی بازار سرمایه، مفاهیم و آزمونهای کارایی بازار سرمایه، قراردادها و پیمانهای آتی، اختیارها از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

مدیریت پروژه پیشرفته

مدیریت پروژه پیشرفته

آشنایی با مفهوم کیفیت، تعاریف و ویژگی‌های مدیریت کیفیت، رابطه بین کیفیت و متریک‌ها با سنجه‌های اندازه‌گیری پروژه، بنیان‌گذاران مدیریت کیفیت، مدیریت کیفیت در پروژه و رویکردهای آن، استفاده از، تکنیک‌های تضمین کیفیت به منظور اطمینان از اجرای موفق پروژه‌های برون‌سپاری شده، آشنایی با مدل‌های مدیریت کیفیت سازمانی، تکنیک‌های جهانی مدیریت کیفیت از مباحث مهم این دوره می باشد.

نگرش تحلیلی بر اقتصاد ایران

نگرش تحلیلی بر اقتصاد ایران

تقاضا در اقتصاد ایران، مصرف در اقتصاد ایران، سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران، ساختار بیمار اقتصاد کشور، الگوهای مصرف و فقر خانوارها، صادرات در اقتصاد ایران، عرضه در اقتصاد ایران، موضوعات انتخابی در اقتصاد ایران، راه‌های مقابله با فروبستگی‌های اقتصادی در ایران از مباحث مهم این سرفصل می باشد.  

آینده پژوهی راهبردی

آینده پژوهی راهبردی

ضرورت آینده پژوهی، تاریخچه آینده پژوهی، ویژگی ها و مفروضات آینده پژوهی، تعریف آینده پژوهی، اجزا آینده پژوهی، مثلث آینده پژوهی، تفکر سیستمی آینده پژوهی، تفاوت آینده پژوهی و برنامه ریزی، تغییر در آینده و انواع تغییرات، شیوه های رویارویی با آینده، روش های آینده پژوهی، سطوح آینده پژوهی، از آینده پژوهی چه می خواهیم؟ از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

 مدل های ذهنی مدیران موفق

مدل های ذهنی مدیران موفق

جذابت تغییر، ضرورت تغییر(جبرگرایی)، فرصت های پیش رو، ضعف های شرکت، تهدیدهای پیش رو، قوت های شرکت، نگرش مدیران به فرآیند تغییر سازمانی، برآورد مراحل آغازین تغییر، برآورد اثرات بلند مدت تغییر، توافق هگانی بر سر تغییر، از هم پاشیدگی اوضاع کنونی، پیچیدگی فرآیند تغییر از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

طراحی مدل کسب و کار

طراحی مدل کسب و کار

خلق مدل کسب و کار، بوم مدل کسب و کار، الگوهای مطرح در مدل کسب و کار، طراحی مدل کسب و کار، تحلیل استراتژیک در مدل کسب و کار، استراتژی‏ اقیانوس آبی و مدل کسب و کار، فرآیند نوآوری در مدل‏ کسب و کار، مدل کسب و کار شما از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

استراتژی پیشرفته

استراتژی پیشرفته

شناخت محیط کسب و کار، ویژگی های کسب و کارهای موفق امروزی در مقیاس جهانی و کشور، تعریف مدل کسب و کار، معرفی بخش های مدل کسب و کار، معرفی انواع تکنیک های برای خلق مدل کسب و کار، معرفی انواع مدل های کسب و کار از مباحث مهم این سرفصل می باشد.

سوالات متداول دوره DBA اجرایی

سوالات متداول دوره DBA اجرایی

دوره DBA هم سطح PHD (دکتری) می باشد و هردو رشته هایی تحقیق محور هستند اما از این نظر با هم تقاوت دارند که DBA بیشتر بر روی موضوعات کاربردی و قابل اجرا متمرکز است درحالیکه PHD بیشتر جنبه ای نظری و تئوریک دارد. لازم به ذکر است علیرغم هم سطح بودن این دو رشته از لحاظ آموزشی، قابلیت معادل سازی DBA با مدرک دکتری دانشگاه ها وجود ندارد  

دانشپذیران پس از اتمام دوره می توانند در سمت مدیرعامل یک موسسه دولتی، غیرانتفاعی و یا شرکت¬ سهامی مشغول بکار شوند.حیطه دیگری که میتوان در آن فعالیت نمود، تدریس در زمینه های مختلف کسب و کار مانند اقتصاد، بازاریابی و مدیریت مالی می باشد.

با شرکت در این دوره مهارت های ذیل را کسب می کنید: نگاه عمیق مدیریتی و تحلیل مسائل کسب و کار ایجاد تفکر استراتزیک و ارتقا مهارت تحلیلی در مدیریت مهارت تصمیم گیری در سطوح پیشرفته  

مدرک این دوره یکی از مدارک  مورد تایید وزارت علوم می‎ باشد که قابلیت ترجمه دارد  و جهت مهاجرت میتواند مفید واقع شود و مورد تایید می باشد اما در ایران تنها دوره ‎هایی که با برگزاری کنکور و در دانشگاه برگزار می‎شود، قابلیت ارتقا به مدارک دانشگاهی را دارد لیکن از اعتبار بالایی برخوردار است.

پس از موفقیت در امتحانات پایان دوره و فارغ التحصیلی،  مدرک معتبر از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شما تعلق می گیرد که بعنوان یک رزومه کاری برای شما به حساب می آید. این مدرک دارای کد رهگیری می باشد که از طریق سایت وزارت علوم می توانید صحت آن را تایید نمایید و برای افرادی که قصد مهاجرت دارند نیز بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا گذراندن این دوره یک امتیاز ویژه برای شما محسوب می گردد.

بله در پایان هر ترم از تمامی دروس تدریس شده توسط اساتید امتحان گرفته می شود و باید در آنها نمره قبولی کسب نمایید.

در دوره ی MBA با اصول اجرایی مدیریت کسب و کار آشنا می شوید در حالیکه در دوره DBA که سطح بالاتری دارد به بررسی مباحث کلی مدیریت بصورت تحلیلی می پردازید.

برنامه کلاسها به صورتی طراحی شده است که مدیران پر مشغله و دانشجویان و صاحبین کسب و کارها بتوانند بدون تداخل با ساعت کاری خود در آن ها شرکت کنند. کلاس ها دو روز در هفته،در ساعات غیر اداری( بعدازظهرها) برگزار می گردد که برای تمامی افراد مناسب است.

زیرا صاحبان کسب و کارها نیاز دارند دائما دانش خود را به روز کنند و با روش های جدید مدیریت، بازاریابی و فروش آشنا شوند.در دنیای رقابتی امروز تنها کسب و کارهایی ادامه حیات می یابند که همواره به روز باشند و عملکرد خود را بهبود ذهند تا سهمی در بازار داشته باشند.

بله . ثبت نام در دوره های مرکز آموزش های تخصصی هیچ محدودیتی ندارد .

برگزاری دوره های بلند مدت MBA و DBA در حوزه ی مدیریت , دوره های کوتاه مدت تخصصی مثل دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی و فروش، حسابداری، طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی همچنین این مرکز قصد دارد زمینه فعالیت خود را در آینده ای نزدیک به حوزه های 1- حقوق 2- روانشناسی 3- زبان خارجی 4- فناوری اطلاعات و کامپیوتر 5- فنی و مهندسی 6- هنر و رسانه گسترش دهد.

خیر ، هرچند در بسیاری از کشور های خارجی همسطح با مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و … معادل سازی میشود ، اما در کشور ما معادل هیچ مدرک رسمی دانشگاهی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیست ، اما به عنوان یک دوره آموزشی بلند مدت یا کوتاه مدت مهارتی با مجوز قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه بسیار معتبر و قابل ارائه می باشد.

گواهینامه هایی که در پایان دوره های آموزشی به دانش پذیران اعطا میگردد ، مورد تایید وزرات علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد ، به طوریکه این گواهینامه ها تماماً توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مهر و تایید می گردد و معتبرترین گواهینامه آموزشی در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی آزاد جهان دانش مبین با شماره ملی 14009269982 و شماره ثبت 6212 و مجوز قطعی به شماره264454/2 مورخ 98/10/04 در شهر اصفهان به ثبت رسید.

خیر، دانش پذیران حتما باید در کلاس ها به صورت انلاین یا حضوری شرکت کرده و پایان ترم در امتحانات خود شرکت کنند.

مشاهد جلسه اول اصول و فنون مذاکره

 

استاد سپهر شکریان

مشاورین و منتور های دوره DBA

شرکت در وبینارهای تخصصی رایگان

موسسه آموزش عالی ازاد جهان در طول دوره و در کنار کلاسهای آموزشی اقدام به برگزاری وبنیارهای تخصصی کرده است که هدف از برگزاری آن ، انتقال تجربه با مدیران منابع انسانی سازمان های بزرگ می باشد که برای کسب و کار شما می تواند بسیار مفید باشد.

شرکت در وبینارهای تخصصی رایگان
پشتیبانی دوره

پشتیبانی دوره

دانش پذیران گرامی پس از ثبت‌نام در دوره از پشتیبانی 12 ماهه برخوردارند

در صورت نیاز به مشاوره درباره دوره ها می توانید از پشتیبانی تلفنی موسسه آموزش عالی آزاد جهان استفاده کنید.

همچنین از طریق شماره های واتساپ مرتبط با موسسه نیز می توانید با مشاورین آموزشی ما ارتباط بگیرید.
شماره تماس: 03136644065
واتساپ: 09137032920
ایمیل: y.honari@jahandm.ir

همکاران